Sosyal Medya

Adet Düzenleyici Aslan Pençesi Kürü

Adet Düzenleyici Aslan Pençesi Kürü

Kanamanın sebebi üreme organlarından kaynaklanmakta ise yani hormon düzensizliği değilse, tedavi nedene yönelik olarak yapılır.

Kanamanın sebebi üreme organlarından kaynaklanmakta ise yani hormon düzensizliği değilse, tedavi nedene yönelik olarak yapılır. Örneğin rahimde büyük myom veya kanser varsa hasta ameliyat edilmelidir. Böylelikle rahmin amelyatla alınması sonucunda kişinin şikayeti de son bulacaktır (Histerektomi ameliyatı)

·         Papatya biberiye ile beraber kaynatılıp içilirse adet söktürür. Atkuyruğu otu kaynatılıp balla tatlandırılarak içilir.

·         Aynı safa yaprak ve çiçekleri Kaynatılıp balla tatlandırılarak içilir.

·         Civanperçemi tek başına ya da sığırkuyruğu, çörek otu ile beraber kaynatılıp balla tatlandırılarak içilmeye devam edilirse adet söktürür, kadınlarda görülen çocuk olmama durumu adetten ise gayet faydalı bir uygulamadır. Yine menopozdan kaynaklanan kesilmelere de çok faydalıdır. Bazı kişilerde alerji etkisi yapabilir. Koklamak, tozunu yutmak ve vücuda sürtünce alerji yapabilir. Telafisi: Alerji için civanperçemini balla karıştırıp yerse fayda görür.

·         Çiriş otu kaynatılıp balla tatlandırılarak içilir.

·         Çörek otu balla karıştırılıp yenmeye devam edilirse adet söktürür.

·         Az çöven kökü kaynatılıp balla tatlandırılarak içilirse adet söktürür. Fazlası istifraya neden olur. Havlıcan kaynatılıp balla tatlandırılarak içilir.

·         Kekik (civanperçemi acıdır, katılırsa daha iyi olur) kaynatılıp balla tatlandırılıp günde 3 çay bardağı içilirse adet söktürür.

·         Kuşdili kaynatılıp balla tatlandırılarak birer su bardağı aç karnına içilir.

·         Madımak otu kaynatılıp balla tatlandırılarak aç karına birer su bardağı içilir.

·         Papatya biberiye ile beraber kaynatılıp içilirse adet söktürür.

·         Şakayık çiçekleri kaynatılıp balla tatlandırılarak içilir.

·         Üzerlik tohumu kaynatılıp balla tatlandırılarak 1′er su bardağı içilebilir. Üzerlik tohumu kaynatılıp balla tatlandırılarak 1′er su bardağı içilir. Mide gastriti ve ülseri olanları yakar. Sirke ile yapılan bal şerbeti içilirse mide yanması geçer. Geçmezse önce mide tedavi edilir.

Adet Düzenleyici Bitki Kürü: Aslanpençesi Kürü

·         Kaynamakta olan 1 bardak suyun içine 1 tutam testere dişli aslanpençesi atılır. 5 dakika demlendirilir. Ilıyınca süzülerek içilir.

·         Bu kür, 1 ay boyunca kahvaltıdan 2 saat sonra ve her gün taze taze içilir.

·         Bu küre, 1 ay devam edildikten sonra 1 haftalık ara verilir. Daha sonra bu kür, 1 ay daha uygulanır.